Kalendář

AKTUALITY

3.5.2010

PIRÁTI SE PROBILI DO 3.LIGY !!! - článek

Česká Třebová – V neděli 2.května se ve městě s největším vlakovým nádražím v České republice sešli tři týmy ucházející se v baráži o poslední 4. postupové místo do 3.ligy divize Královehradecký a Pardubický kraj. Systém byl nekompromisní. Postupoval pouze vítěz a při shodě bodů rozhodovalo skóre. Jako místo konání byl netradičně vybrán zimní stadión. Důvod byl ovšem nasnadě. Týden před touto akcí ho využívala juniorská florbalová reprezentace v rámci přátelských utkání s Finskem. Tradičně hokejový stánek v České Třebové otevřený v roce 2007 s kapacitou 1200 míst, tak byl pro potřeby florbalistů opatřen speciálním povrchem tarket, známým z televizních přenosů. Do baráže měla právo nastoupit tato trojice:

TJ Sokol Dvůr Králové n. L. (Královehradecká liga)

FBC Piráti Sokol Chrudim (Pardubická liga „A“)

FBK Orlicko-Třebovsko „B“ (Pardubická liga „B“)

Zápasy

1.zápas  TJ Sokol Dvůr Králové n. L.  vs. FBC Piráti Sokol Chrudim      1 : 5

1.třetina začala opatrně z obou stran, nikdo nechtěl dát soupeři důležitou psychickou výhodu v podobě prvního gólu. Dvůr Králové svůj první zápas prohrál a musel tak v tomto utkání zvítězit, aby žila jeho aspoň teoretická šance na postup. Po několika slibných šancích Pirátů se ujala až přízemní střela obránce Hejtmánka z volného úderu, rozehraného Hudečkem (0:1). Piráti si celou první část zápasu drželi převahu,ale další góly nepadly.

Začátek 2.části přinesl lehké polevení ze strany chrudimských hráčů i brankaře a jejich chybu v rozehrávce po 10 vteřinách využil Šturma chytrým objetím branky (1:1). Poté se královédvorští hráči začali stále více osmělovat směrem k chrudimské brance. Střelci se ovšem na skoro celou druhou třetinu opět odmlčeli. Když už se zdálo,že třetina skončí smírně, tak se 3 vteřiny před sirénou dostal k míčku chrudimský Šulc a z blízka z otočky prostřelil domácího Baláka v brance (1:2).

Tentýž hráč, který nahrával na druhou branku Chrudimi, tedy Žemlička, zvyšoval ve 2.minutě třetí části do prázdné klece již na 1:3. Jako na zlatém podnose mu ji připravil nahrávající Hejtmánek. Po této brance již hráči Dvora Králové rezignovali na další odpor. Dále se tak dostavily branky Michala Veselíka (Bořetický) (1:4) a dokonce dorostence Pitra, který dokončil akci dvojice Marka Veselíka a Hudečka (1:5).

2.zápas  FBK Orlicko-Třebovsko „B“ vs. FBC Piráti Sokol Chrudim      6 : 7

Utkáním sezóny. Tak by se dalo označit poslední klání baráže mezi Chrudimí a týmem utvořeným spojením Ústí nad Orlicí a České Třebové. V brance Pirátů nastoupil Najman místo Málka a právě on se stal postavou první třetiny. Chrudim šla do senzačního vedení 0:2 po brankách Jirušky (Šulc) a Hejtmánka. Tým Orlicka-Třebovska však dokázal bleskurychle snížit Syrovým. Poté ovšem začali pracoval rozhodčí a hra se začala drobit. První využili přesilovku po 17 vteřinách chrudimští, jmenovitě Hudeček, po pohledné kombinaci s Bořetickým. Poté přišli s odpovědí hráči FBK OT a začali notně topit pod kotlem. Vynutili si tak tři vyloučené hráče Chrudimi. I Když hostující Najman v brance odolával celé 4 minuty. Zvláště pak přesilovka 5 na 3 bývá ve florbale vražedná, což platilo i zde. Do konce třetiny tak bylo srovnáno na 3:3.

Poté co se Piráti oklepali z nekonečného oslabení, předvedli svůj koncert. Po brankách probuzeného střelce Bořetického (Jonáš) (3:4) a Žemličky (Šulc) (3:5) opět vedli o dva góly. Nesrazilo je ani další, tentokrát nesmyslné, vyloučení Hejtmánka za hru rukou a třetinu tak jasně ovládli.

Bohužel, co se zdálo jako skoro jisté opět vzalo za své. Orlicko-Třebovsko ukázalo svoji zkušenost a bojovnost. Nejprve 2 vteřiny před koncem vyloučení Hejtmánka snížil v přesilovce Junek (4:5) a za dalších 17 vteřin srovnal opět Syrový (5:5). Drama tak pokračovalo. Ačkoli Pirátům v tu chvíli stačila i remíza rozhodně se na to nechtěli spoléhat byla vidět jejich touha postoupit o soutěž výš. Šli tedy opět do vedení. Již po třetí v zápase ! Zasloužil se o to Šulc, kterého díky svému důrazu našel ve 4.minutě třetí části Jiruška (5:6). Třetí a poslední vyrovnání skóre zápasu ze strany týmu FBK OT přišlo v 7.minutě z hole Smoly (6:6). Hráči Chrudimi se ovšem v posledních minutách semkli tak, že i přes sílící tlak domácích vstřelil Bořetický ještě pojistku do prázdné klece (6:7). Po konečném hvizdu tak začaly oslavy i hned na hřišti. Příští rok se tak chrudimští florbalisté, jako jedni z pěti týmů z Pardubického kraje, můžou těšit na 3.ligu.