Kalendář

AKTUALITY

2.11.

Skvělý víkend Pirátů !!!

Po nepřesvědčivých výkonech minulých dvou kol, přišlo vzkříšení v podobě dvou výher nad celky z vyšších pater tabulky. Konkrétně nad dosud vedoucím týmem Třemošnice v poměru 6 : 1 !!! a celkem Sokola Pardubic "E" v poměru 3 : 2, kterému jsme tak oplatili potupný debakl před 14 dny.

ŽŠK Třemošnice
vs. FBC Piráti Sokol Chrudim 1 : 6

Výborný nástup do utkání a dobré eliminování soupeřových kvalitních útočníků.Tak by dalo shrnout letošní 2. střetnutí s celkem Třemošnice.
    První střela v utkání a hned první úspěch Pirátů zaznamenal Brož ve 4.minutě, když nachytal brankáře domácích v nedbalkách střelou skoro z půle hřiště. V 8.minutě to bylo již 0:2, když pohlednou kombinaci na 3 doteky z vlastní třetiny zakončil Hudeček. Uklidnující třetí úspěch přidal Hejtmánek na začátku 2. třetiny a Piráti měli utkání zcela ve svých rukou. Mírné zdramatizování přineslo snížení na 1:3 v 18.minutě z hole Nováka, ovšem nic dalšího brankář Mlejnek ani obrana nepřipustili a Piráti, tak mohli ve 3. třetině dál zvyšovat svůj náskok na konečných 1:6 po dvou brankách Hejtmánka a jedné Hudečka.
    Utkání se chrudimským povedlo po všech stránkách, když ke skvělé produktivitě v útoku, zapracovali hlavně v obraně a vymazali, tak nejlépe střílející celek v Pardubické lize A.

Sokol Fajtrs Pardubice "E" vs. FBC Piráti Sokol Chrudim 2 : 3

K druhému utkání dne nastoupili Piráti opět jako hosté a notně povzbuzeni prvním kvalitně odehraným utkáním. Pardubice naopak též ke druhému střetnutí s Piráty v letošní sezóně nastoupili ve střídmém počtu 7 hráčů s brankařem a bez posil z minulého turnaje v Holicích. Toto vše hrálo do karet chrudimským borcům, avšak bohužel utkání nebylo, tak jednoduchou záležitostí, jak by se dalo očekávat. Nutno podotknout hlavně díky častým faulům v průběhu utkání byli obě strany v neustálém dostřelu.
    První branku přinesla přesilová hra hostí. Po faulu na Hejtmánka již v 6.vteřině utkání rozhodčí nařídil trestné střílení, jenž však sám faulovaný neproměnil a ve zmíněné následné přesilovce Víšek tečoval před brankářem nahrávku Jirušky. Druhou branku Chrudimi krásně z první trefil Veselík v 9.minutě po křižné nahrávce Jonáše, ale pardubičtí odpověděli snížením v přesilové hře nejaktivnějším hráčem domácích Hejnou. Poté se z utkání na dlouho dobu stal boj o každý metr na hřišti.Tomu odpovídal i celkový počet 7 vyloučených hráčů z obou stran v poměru 3:4.
     Nejkrizovější moment pro chrudimské přišel ve 20.minutě po nešťastném vlastním gólu Kaltouna. Avšak rozhodující gól opět přišel při početní výhodě. Ve 23.minutě po ukázkové výměně balónku z levé strany od Veselíka přes Koubu na Víška, který zavěsil a dal utkání konečné skóre 2:3, které již Piráti nepustili a ověřili si, že mohou ubránit i hubené vedení.
    Na druhou stranu nedůraz v osobních soubojích a s tím související časté vyloučování mohli stát Piráty druhé cenné vítězství v řadě. Doufejme však, že se chrudimští chytili vítězné vlny a příští výkony budou ještě kvalitnější a výsledky tomu odpovídající.

Fakta a statistiky naleznete v rubrice Výsledky.