15.4.

Velké povzbuzení před koncem sezóny
aneb
jak pozdě bycha honit

Po třech zpackaných turnajích ze začátku roku, ve kterých si Piráti odřízli cestu k postupovým ambicím přišel na řadu předposlední letošní pokus o bodový zisk v Chlumci nad Cidlinou.

1.zápas
FBC Piráti Sokol Chrudim  X  Orel Přelouč "B"  4 : 2

K tomuto střetnutí chrudimští přistoupili jako k zápasu kde nemají co ztratit a můžou jen překvapit. Tým Orla s jistotou svého 1.místa v Pardubické lize vyslal k tomuto střetnutí na zkušenou několik dorostenců, což bylo zcela pochopitelné i chvályhodné.
    Zápas začal stejně jako poslední měření sil s tímto soupeřem v pardubické nafukovačce, kde Piráti s tímto soupeřem drželi dvě třetiny nerozhodný stav. První třetina tohoto duelu skončila 0:0 po opatrné hře z obou stran. Druhá část bohužel již tak dobře nezačala a po dvou oknech v obraně a dvou gólech hostujícího Blažeje svítilo na tabuli v půli zápasu skóre 0:2. Naštěstí o minutu později bylo již sníženo z hole, toho dne, velmi útočně laděného beka Marka Veselíka (Jiruška). Třetinu gólově uzavřel Jonáš (Žemlička) a historie se tak opakovala. Rozhodnout měla opět 3. část zápasu.

Tón dějiství této části udal hned po minutě likvidační zákrok hostujícího kapitána na Žemličku, kterýbyl dvojicí rozhodčích po právu oceněn 5 minutami. V následné přesilovce se Piráti prosadili po kombinaci Hudeček - Víšek - Hejtmánek, kdy posledně jmenovaný zavěsil křižnou přihrávku "do víka". Přesilová hra pokračovala dál, ale přes několik dalších dobrých šancí se již Chrudim neprosadila a drama tak pokračovalo.
    Zbytek třetí části se tak stal klasickým florbalovým bojem, kdy hlavně domácí Piráti s vidinou bodů podali jeden z nejlepších výkonů v obraně v sezóně. A tak poslední zásah zápasu na konečných 4:2 přidala opět přesilovková formace, jmenovitě Jonáš, který měl po přihrávce Hejtmánka před prázdnou branku jednoduchou pozici a 20 vteřin před koncem rozhodnul o zasloužených 3 bodech pro Chrudim.

2.Zápas
FBC Piráti Sokol Chrudim  X  FBC Respect Heřmanův Městec 5 : 3

Druhé střetnutí dne a poslední v sezóně s Respectem Heřmanův Městec (HM) bylo velkým otazníkem. Hráči HM v předchozím utkání porazili 10:1 pardubické "déčko" a ukazali svojí sílu. Naproti tomu Piráti byli notně povzbuzeni vítězstvím nad vedoucím celkem soutěže Přeloučí, takže se dalo očekávat opět vyrovnané utkání.
    Skóre zápasu otevřel již ve 2.minutě Žemlička, ovšem HM odpověďěl v minutě 4. a využil nedorozumnění před chrudimskou brankou. Další posun skóre přišel po další úspěšné přesilovce Pirátů, toho dne již třetí. Po faulu bývalého hostujícího hráče Chrudimi Netolického skóroval Hudeček po přihrávce Jonáše z pozice na vrcholu přesilovky. První třetina tak skončila 2:1 pro Piráty.
    Druhá třetina začala dalším posunem skóre ve prospěch Pirátů (3:1) gólem Jonáše (Šulc) a utkání začínalo být, po útočné pasivitě HM, jednoznačnou záležitostí. Bohužel opět přišly dva momenty nesoustředění a toto zdání se rychle rozplynulo. Nejprve 2.minuty před koncem 2.části utekl středem hostující Šindelář a doslova "procedil" brankáře Mlejnka mezi nohy (3:2). A druhé zavahání přišlo hned na začátku 3. části opět z hole Šindeláře, který si šikovně naběhl mezi dva obránce Pirátů a tečoval nahození do šibenice zkoprnělého Mlejnka, který nemohl nic dělat (3:3).
    Naštěstí v tomto utkání opět nastoupil dobře střelecky nalazený bek Marek Veselík, který po přihrávce Jonáše z rohu v 8.minutě 3.části vymetl od půle hřiště všechny pavouky v hostující brance a dal tak jednu z nejhezčích branek Chrudimi v sezóně (4:3).
    Půl minutu po této krásné akci přišlo další vyloučení HM. Bohužel to zůstalo bez potrestání. Ba co víc, přineslo i několik chyb, kterými Piráti zbytečně vrátili HM do zápasu. Zvláště poslední minuta se nesla v duchu nervozity a  velkého tlaku Respectu, kdy Šindelář mohl dokonce zblízka završit hattrick do prázdné branky !!! Poté co se výzvy k timeout ve vřavě míjely účinkem, přišlo vysvobození v podobě gólu Jonáše při powerplay HM (5:3). Piráti, tak mohli slavit 2. víkend v sezóně se 6 bodovým ziskem.